Blog

Mobilya Tekerleği Kullanmanın Faydaları

17 Mart 2023
Mobilya Tekerleği Kullanmanın Faydaları

Günümüzde mobilya seçerken konfor oldukça önemlidir. Bu yüzden mobilya üreticileri konfora oldukça önem verdi ve ürün yelpazesini bu yönde geliştirdi. Her üretici aynı konforu sağlayınca mobilyalarda bir farklılaşmaya gitmek şart olmuştu. Bu durum mobilyada taşınabilirliğini ön plana çıkarmıştır. Bu yüzden mobilyada tekerlek olması taşınabilirlik açısından önem kazandı.

Mobilya Tekerleği Nedir? Ne İşe Yarar?

14 Mart 2023
Mobilya Tekerleği Nedir? Ne İşe Yarar?

Mobilya tekerlekleri, nesnenin rahat hareket etmesine izin vermek için daha büyük bir nesnenin “araç” altına monte edilmek üzere tasarlanmış, hareket etmeyen  tekerleklerdir. Mobilya dünyasının gözdesi haline gelen  mobilya tekerlekleri,  masa, dolap, sandalye, sehpa, ünite gibi ürünlere  eklenerek günlük hayatı oldukça kolay bir hale getirmiştir.

Orta sehpa tekerleği nedir?

22 Şubat 2023
Orta sehpa tekerleği nedir?

Ev ve ofis gibi birçok odada kullanıma uygun olan sehpalar fonksiyonel objelerdir. Yaygın olarak kullanılan tripodlara ek olarak günümüzde bisiklet taşıyıcıları da karşımıza çıkmaktadırlar. Hareket etmeyi kolaylaştıran tekerlekli sandalye, kullanım alanı oldukça geniş olan ürünlerden biridir. Mobilyalar arasında parke, seramik ve sert zeminlerde kullanıma uygun kanepe masa tekerleği bulunmaktadır. Orta sehpa tekerleği jantlar, dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Zengin bir ürün yelpazesi olan orta sehpa tekerleğinde kauçuk, döner, frenli, ve şeffaf gibi birçok çeşit ve boyutları vardır.

Sanayi Tekerleği ve Mobilya Tekerleği Arasındaki Fark

09 Şubat 2023
Sanayi Tekerleği ve Mobilya Tekerleği Arasındaki Fark

Tekerlek Nedir? Ne işe Yarar?

Tekerlek çoğu zaman taşımacılıkta kullanılan, bir eksen üzerinde dönen daire ya da çember şeklindeki araçtır. Hareketini sağlayabilmek için mutlaka yer çekimi kuvvetine veya yüzeye temasını sağlayabilecek başka bir dış kuvvete ihtiyacı vardır.

PALET TEKERLEĞİ NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

03 Şubat 2023
PALET TEKERLEĞİ NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Palet tekerleği, paletlerin yükü yere ileten kısmını oluşturur. Paletlerin ön ve arka kısımlarında bulunan palet tekerlekleri ağır yüklerin bile taşınmasına yardımcı olur ve paletlerden alınan verimi arttırır.

Sanayi tekerleği seçerken nelere dikkat edilmelidir?

26 Ocak 2023
Sanayi tekerleği seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Sanayi tekerlekleri, genellikle fabrikalar, atölyeler,endüstriyel tesisler ve depolama alanları gibi yerlerde kullanılan dayanıklı tekerleklerdir. Günlük hayatımızı kolaylaştıran bu tekerlekler oldukça dayanıklıdır. Bu yüksek kapasiteli tekerlekler ağır makinelerin hareket ettirilmesinde kullanılır. Aynı zamanda kullanım alanlarına göre farklı büyüklüğe de sahip olabilirler. Büyüklüklükleri farklı olsa da sağlam olmaları ortak noktalarıdır. Sanayi tekerlekleri birçok maddeden yapılabilir Bunlar: Metal poliüretan, poliamid’dir.

Mobilya Tekerleği Nasıl Değiştirilir?

19 Ocak 2023
Mobilya Tekerleği Nasıl Değiştirilir?

Tekerlek, pek çok ürün ve malzemenin eşlikçisi niteliğinde önemli bir araçtır. Hareket unsurunu arttırmak için kullanılan tekerleğin birçok farklı kullanım yeri bulunur. Ulaşım gibi sektörlerde sıklıkla kullanılıyor olmasının yanı sıra ev ve iş yerleri için de kurtarıcı olarak kullanımı bulunur. Mobilya endüstrisinde de tekerlek büyük önem arz ettiği görülür.

Poliamid Tekerlek Modeli Nedir?

13 Ocak 2023
Poliamid Tekerlek Modeli Nedir?

Poliamid, tekerlek üretimi için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Poliamid ürünler hem mekanik hem de termal olarak aşınmaya karşı oldukça dirençlidir. Ayrıca alkalilerin olumsuz etkilerine başarıyla direnirler. Bu sayede poliamid tekerlekler çok sayıda uygulamada kullanılabilir. Polyamid tekerlekler kırılmaz, paslanmaz, darbe ve darbelere karşı dayanıklıdır ve kimyasallara dayanıklıdır.

Transpalet nedir?

10 Ocak 2023
Transpalet nedir?

Transpalet, insan gücü ile taşımaya yarayan bir çeşit taşıma aracıdır. Genellikle depo ve stok gibi yerlerde kullanılır ve yüklerin hafiften ağırına kadar taşınmasına yardımcı olur. Transpaletler, genellikle bir tekerlek üzerinde yer alan, yüksekliği ayarlanabilen  bir platform ve bir çift çataldan oluşur. Çatallar sayesinde transpaletler, yükleri hareket ettirirken kolaylıkla yönlendirilebilir ve yüklerin taşınmasında insan gücü kullanılır. Transpaletler, ayrıca farklı malzemelerden üretilebilir ve farklı ağırlıkta yükleri taşıyabilirler.

Ağır sanayi tekerleklerin avantajları neler?

08 Aralık 2022
Ağır sanayi tekerleklerin avantajları neler?

Hareketi kolaylaştırmak için kullanılan küçük tekerlekler, sanayi alanında işleri çok daha kolay hale getirir. Alışveriş arabalarından mobilyalara, mutfak gereçlerinden sandalyelere kadar her yerde kullanılabilecek esneklikte olan tekerleklerde ağır sanayi söz konusu olduğunda avantajlar da artmaktadır.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.