Gizlilik ve Güvenlik

Site Güvenliği

Kişisel bilgileri, ister şahsen ister telefonla isterse internet üzerinden paylaşırken her zaman risk bulunduğunu ve hiçbir teknoloji sisteminin tamamen güvenli ya da dış müdahale korumalı olmadığını kabul etmektesiniz.

tekerteker.com olarak, kişisel bilgilerinizi korumak ve hatalı kullanıma ilişkin riskleri önlemek veya asgariye indirmek adına gerekli tedbirleri almaktayız. Hassas şifreleme teknolojisi ise bunlardan biridir.
S
istemimizde kişiler bilgilerinizi girdiğiniz her sayfa, sipariş ve ödeme işlemleri sayfaları SSL güvenlik protokolleri uygulanarak şifrelenmektedir. Bu sayede tarayıcınız vasıtasi ile gönderdiğiniz hiçbir kişisel veriniz 3. şahıslar tarafından görüntülenemez.
Alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgileriniz sistemimizde görüntülenememektedir ve kredi kartınızı tahsis ettiğiniz banka harici hiç bir kişi tarafından erişilememektedir.

Veli veya yasal temsilci izni olmadan 18 yaşın altındaki şahıslar tarafından bizlere bilgi sunulamaz. Sunulduğu takdirde sorumluluk tekerteker.com’a ait değildir.

tekerteker.com, dilediği zaman, bildirimde bulunmadan bu Kullanım Koşulları, Gizlilik veya Güvenlik ilkelerini tek taraflı olarak değiştirebilir; bu siteye ya da bu sayfalara erişimi değiştirebilir ya da kaldırabilir.

Gizlilik Politikası

İşbu gizlilik ilkeleri sadece www.tekerteker.com internet sitesi (“Site”) için geçerlidir ve web sayfaları üzerindeki veya yönlendirme yapılan ya da link verilen diğer internet siteleri için geçerli değildir. Siteye girerek ve kullanarak, işbu gizlilik ilkelerini ve Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerini açıkça kabul etmektesiniz. Bu gizlilik ilkelerini ya da Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerini kabul etmiyorsanız, lütfen bu siteyi kullanmayınız.

tekerteker.com, web sitesini ziyaret edenlerin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Ancak tekerteker.com, Sitede yer alan kullanıcı bilgilerini, kullanıcı profillerini ve kullanıcıların sisteme yükledikleri diğer bilgi ve içerikleri, güvenlik, kendi yükümlülüğünü ifa ve satış, ziyaret trafiği gibi bazı istatistiki değerlendirmeler için dilediği biçimde kullanabilir; bunları bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir.

Sorularınıza yanıt verebilmek, isteklerinizi yerine getirmek ya da interaktif müşteri programlarını yönetebilmek için, isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi kişisel bilgileri istememiz gerekebilir. Bu bilgileri bizimle paylaşmak ve Siteye üye olmak, sizin istek ve onayınızla gerçekleşecektir. Topladığımız bilgiler firmamız veri bankasında güvenilir bir şekilde tutulmaktadır.
tekerteker.com, Kullanıcının kendisine bildirdiği iletişim adreslerine çeşitli ilan, duyuru ve bilgilendirmeler yapabilir. Kullanıcı, tekerteker.com’un, bildirdiği iletişim adreslerine çeşitli ilan, duyuru ve bilgilendirmeler yapabileceğini, e-posta ve SMS gönderebileceğini ve diğer iletişim yolları ile bildirim yapabileceğine peşinen onay vermiştir.

Kullanıcı işbu bildirimleri almaktan vazgeçmesi halinde, tekerteker.com Müşteri Hizmetlerine talebini iletebilecektir. Kullanıcı, www.tekerteker.com e-posta bülteni üyeliğinden ayrılmak için tekerteker.com’un gönderdiği tüm e-postalarda yer alan “üyelikten ayrıl” linkini kullanabilecektir. SMS üyeliğinden ayrılmak içinse, üye girişi yapılarak “Bana Özel” sayfasındaki bülten ayarları kısmı kullanılabilecektir.
İlaveten, bu site, İnternet Protokol (IP) adresiniz, bilgisayarınızın işletim sistemi, tarayıcı tipiniz, işlem trafiği ya da herhangi ilgili web sitelerinin adresi gibi belirli teknik bilgiyi toplamamıza imkan veren teknolojileri kullanabilir.

tekerteker.com, kullanıcıya ait bilgileri yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumlulukları çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklayabilir. Ayrıca kullanıcının üyeliği ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, e-mail vs) ve diğer kişisel bilgiler, Siteye üyelik işlemlerinin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin tekerteker.com ve tedarikçileri tarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınabilir, tekerteker.com ve belirtilen kuruluşlar nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda üçüncü kişilerle belli ya da bedelsiz paylaşılabilir ve kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.